Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

...bo nie czyści regularnie opiekacza

zona.oburzona

Czyli wracamy do historyjek, które pojawiły się we wpisie z ostatnią zabawą.

Kto z Was ma taki opiekacz, ten wie, jak szybko się on brudzi przypalonym tłuszczem. Im dłużej się to przypieka, tym gorzej to potem wyczyścić, wiadomo. Ponadto wpływa to jednak mimo wszystko na smak smażonej kiełbaski. Albo najzwyczajniejszej pod słońcem grzanki, którą ktoś po podpieczeniu ma ochotę posmarować pesto i nie czuć poza aromatem bazylii żadnej starej smażeliny, kojarzącej się ze smakiem frytek kupowanych niegdyś pod koniec sierpnia nad polskim morzem (w czerwcu tak nie smakowały, bo tłuszcz był świeży).

Ale apetyt na taką zwyczajną grzaneczkę Żona Oburzona ma rzadko, więc nawet nie to wywołuje złość. Prawda jest taka, że i mnie się nie chce za bardzo za każdym razem tego czyścić. Tylko, że mnie nie zdarza się doprowadzić do takiej sytuacji, że zgromadzony w opiekaczu tłuszcz zaczyna wyciekać, tworzy malowniczą kaskadę (tłuszczospad??), rozbryzgującą się na kaloryfer, nogi od krzeseł i ostatecznie rozlewa się w kałużę rozmiarów talerzyka do ciasta. Dodam, że opiekacz stoi w kącie, zatem kałuża została odkryta dobre kilka dni później, kiedy to zupełnym przypadkiem wdepnęłam w nią swoim ulubionym kapciem.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • de_factory

  oszsz... kurfa... to rozumiem że krew Cię zalała.... Ja też nie lubię takich niespodzianek choć u mnie o takie dość trudno, albowiem on by musiał umieć zrobić cokolwiek w jakimkolwiek opiekaczu....:)
  są 3 rzeczy które on umie i zrobi:
  herbata (ale niedobra bo ty misiu lepszą robisz),
  jajecznica (twierdzi że robi lepszą ode mnie ale mu się nie chce)
  i wielki bałagan (to mu wychodzi najlepiej:)))

 • zona.oburzona

  No. Przyznam, że mam jakąś satysfakcję z tego, że zostałam zrozumiana :D

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci