Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

Wszystko

...bo ma parcie na szkło

zona.oburzona

Wybieram się z Córkonią na spacer. Jak mi żal, że to nie lato! Teraz trzeba zakładać te wszystkie warstwy, wbijać dziecko w kombinezon, śpiworek, założyć własną kurtkę i buty, a to wszystko robić w takim tempie, by Córkonia nie oszalała z gorąca. Jeśli jesteśmy w domu razem z Inspiratorem, jakoś się tymi zadaniami dzielimy. A więc ja wiąże swoje buty, w tym czasie Inspirator przygotowuje mi małą kosmitkę w zimowym kombinezonie.

Żona Oburzona: Włożysz mi ją? [do wózka]
Mąż Inspirator: Dobrze, że nie mamy chłopaka.
Żona Oburzona: Dlaczego?
Mąż Inspirator: Bo byś powiedziała... (...)

Ryknęłam śmiechem. 

Mąż Inspirator: Co, tekst na bloga? Wydaje mi się, że moja twórczość wynika z tego, że chcę być sławny na Twoim blogu.

Moja mała kobietko

zona.oburzona

Córkonia to prawdziwa kobieta.

Dba o linię - nie należy do grona tłustych niemowląt. Jest raczej szczupła, urocze wałeczki prezentuje jedynie na rączkach i nóżkach.

Lubi dobrze wychodzić na zdjęciach. Widząc aparat, nieruchomieje i prezentuje swoje bezzębne dziąsełka w pięknym uśmiechu.

Niekiedy ma chandrę. Wtedy lubi sobie do kogoś pogadać o tym, jak bardzo jest nieszczęśliwa. A jako poprawiacz humoru doskonale sprawdza się ciepła kąpiel.

Córeczko, w  Dniu Kobiet życzę Ci byś była zadowolona z siebie i swojego życia. Mam nadzieję, że będziesz miała odwagę, by realizować swoje pragnienia i bronić własnych przekonań. Chciałabym, abyś była dumna z tego, że jesteś kobietą i by nigdy nie spotkało Cię z tego powodu nic złego.

Te życzenia sobie zapamiętam, bo to przecież ważna wskazówka dla mnie i Inspiratora. To przecież my musimy wyposażyć Cię w pewność siebie i determinację.

...bo ogląda nieodpowiednie filmy

zona.oburzona

Od czasu, gdy  dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży, stałam się zdecydowanie bardziej wrażliwa. Stan ten utrzymuje się po narodzinach  Córkonii. Szczególnie emocjonalnie reaguję, gdy widzę dzieci, słyszę dzieci lub też informacje o dzieciach. Zwłaszcza tych malutkich.

Kładę się wieczorem obok Inspiratora, widzę, że ogląda na swoim smartfonie film. Kątem oka dostrzegam na ekranie niemowlę.

Żona Oburzona: Ooo! Dzidziuś! Jaki ładny, co to za film z dzidziusiem?
Mąż Inspirator: Kochanie, to "Omen".

Panie Jurku, kocham Pana!

zona.oburzona

Zawsze myślałam to samo, a w tym roku dodatkowo pamiętam o tym, że Córkonia w pierwszych tygodniach życia była pod opieką szpitalnego oddziału, na którym większość sprzętu była oznaczona czerwonym serduszkiem.  Patrzę też na maleńkie uszka jak do barszczu zdobiące główkę mojej Córeczki i od razu przypominam sobie, że przesiewowe badania słuchu u noworodków to również zasługa WOŚP.  Pewnie wielu rodziców będzie w najbliższą niedzielę myśleć o podobnych kwestiach.

Kiedy w dzieciństwie uczestniczyłam w wydarzeniach kulturalnych rodzice uczyli mnie odpowiedniego zachowania. Wiadomo było, że w teatrze się nie rozmawia, w kinie nie szeleści papierkami od cukierków. A w filharmonii nie zakłóca się występu muzyków.

Zatem bardzo proszę, aby tej największej Orkiestrze nie przeszkadzać. Nie podoba Ci się, to nie słuchaj, nie oglądaj, nie płać za to. Ale nie krzycz, nie przeszkadzaj innym. 

O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pisałam również w poprzednich latach.

Krótki staż

zona.oburzona

Po czym poznać ludzi, którzy od niedawna są rodzicami? 

  • Zakupy mniejszych i większych prezentów dla innych dzieci konsultują z kimś bardziej obeznanym, by nie wręczyć np. dwulatkowi kolorowanki.
  • Wybuchają śmiechem, gdy ktoś proponuje im zakup odciągacza do smarków, podłączanego do odkurzacza - istnienie takiego cuda nie mieści im się w głowie i traktują to jak dobry żart. 
  • Balonik przedstawiający wesołego bałwanka nazywają panem Ząbkiem, po czym okazuje się, że ma on swoje imię i występuje w znanym i lubianym przez dzieci filmie animowanym.

Ale uczymy się z każdym dniem. 

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci