Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

...bo pozdrowił

zona.oburzona

Kiedy czekaliśmy na narodziny Córkonii i potem, gdy kibicowaliśmy malutkiej w pokonywaniu zdrowotnych problemów, spotkaliśmy się z ogromnym wsparciem i życzliwością. Te dobra płynęły do nas również drogą wirtualną z antypodów, gdzie mieszka rodzina Inspiratora. 

A ja od kilku miesięcy jestem przepełniona wdzięcznością. W związku z tym zakupiłam ładne kartki z motywem kwiatowym, wywołałam po kilka zdjęć i wręczyłam to wszystko Inspiratorowi z prośbą, by napisał kilka słów i wysłał, gdzie trzeba. Dlaczego ja sama tego nie zrobiłam? Ponieważ naprawdę bardzo paskudnie piszę. Dlatego nie byłam w stanie samodzielnie zrealizować mojej wizji: podziękowań za wsparcie, życzliwość, trzymanie kciuków i modlitwę.

Kilka dni później zauważyłam koperty zaklejone i przygotowane do wysłania.

Żona Oburzona: O, widzę, że są już gotowe te kartki. No i co tam napisałeś?
Mąż Inspirator: No jak to co? Pozdrowienia z Wrocławia!
Żona Oburzona: Nie. Naprawdę tylko tyle?
Mąż Inspirator: A co więcej miałem napisać?

...bo oszalał

zona.oburzona

Muszę się wreszcie wziąć za blogaska. Stali czytelnicy pouciekali, trudno im się dziwić, skoro ostatnio robię Wam to samo, co Inspirator mi. Czas skończyć z przejmowaniem się sytuacją polityczną i powrócić do lżejszego tonu. Obok Córkonia się wierci, macha rączkami i nóżkami, gada po swojemu. Nie chciałam stać się zwariowaną mamuśką, która świata poza własnym dzieckiem nie widzi i efekt jest taki, że o Córkonii raptem sześć razy tu napisałam, a to chyba niewiele, jak na 2 miesiące macierzyństwa?

Ja zwariowałam, ale to nic w porównaniu z Inspiratorem. Zaraz zobaczycie.

Najpierw kontekst. Gdy byłam w ciąży spotkałam się z olbrzymim wsparciem i życzliwością. Z różnych stron zaczęły trafiać do nas kolejne worki, siaty i pudła pełne różnych rzeczy: ciuszków, zabawek, artykułów do pielęgnacji, sprzętów. I tak wydaliśmy kupę kasy, ale mnóstwa wydatków uniknęliśmy. Sieć wsparcia między matkami to coś wspaniałego. Ciuszków dla Córkonii mamy mnóstwo, a nadal jeszcze dostajemy czasem jakieś w prezencie. Nasze dziecko ma w czym chodzić gdzieś tak do drugich, trzecich urodzin. 

Niedawno Inspirator wybrał się na spontaniczne zakupy spożywcze. Wrócił rozpromieniony, od progu oznajmiając, że nabył coś dla córeczki. Ja zadrżałam, bo przecież pojechał po jedzenie, a cóż takiego kilkutygodniowa Córkonia mogłaby do jedzenia dostać? Ale nie o pożywienie na szczęście chodziło.

Jak myślicie, co dorosły mężczyzna, nieproszony i nieinspirowany do takich zakupów, radośnie i z satysfakcją nabywa?

Otóż ni mniej, ni więcej, tylko stertę dziecięcych ciuszków, w tym - jakże kluczowy w szafie malutkiej dziewczynki - uroczy płaszczyk z kapturkiem i króliczymi uszkami w najmniejszym rozmiarze...

 

 

Ku refleksji

zona.oburzona

Link do filmiku przesłał mi Mąż Inspirator. Filmik aktualny zwłaszcza po ostatnich wyborach. Aktualny również w świetle wczorajszych dramatycznych wydarzeń we Francji. Choć dla strasznych mieszczan seria ataków terrorystycznych to przecież woda na młyn...

Ciemno i straszno

zona.oburzona

 

2 lata temu płakać mi się chciało, gdy 11 listopada oglądałam doniesienia o tym, co dzieje się w Warszawie. W tym roku może to spotkać moje miasto. W dodatku marsz pełen agresji zyskuje w pewnym sensie nobilitację dzięki temu, kto został wprowadzony do Sejmu.

Od wyborów mijają kolejne tygodnie. Kampania była farsą, trudno określić to, co dzieje się teraz. Media karmią nas doniesieniami o tarciach wewnątrz przegranych partii, a także relacjonują układanie rzeczywistości przez ugrupowanie zwycięskie. Gdzie w tym wszystkim sprawy państwa? Liczy się władza i ucieranie nosa. Dlatego nikt nas nie zaprezentuje na ważnym międzynarodowym szczycie, co nie mieści mi się w głowie.

Nie obchodzi mnie, że ktoś tam kłamał, bo jakiś inny minister, nie to nazwisko... Media grzmią, a przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie czuje się zaskoczony faktem, że w rządzie znalazło się paru skompromitowanych panów i jeden niespełna rozumu. Przecież było to do przewidzenia. Mnie ciągle zastanawia coś innego.

Naprawdę Polakom zależy na pseudopatriotyzmie, który tak naprawdę jest ksenofobią i skręca w stronę nazizmu?
Naprawdę Polacy chcą, by w miejsce wolności i praw pojawiły się przykazania kościelne?
Naprawdę jest tak źle w tej Unii Europejskiej?
Naprawdę chcemy wywalać ciężkie pieniądze na odkręcanie reform wprowadzanych w poprzednich latach?

Idą ciężkie czasy dla osób takich jak ja. Takich, który poglądy są bardziej liberalne. I które mają inną wizję własnego życia.

Bo ja chcę pracować do 67 roku życia, a może i dłużej, jeśli zdrowie pozwoli.
Bo ja nie mam nic przeciwko temu, by sześciolatki szły do szkoły.
Bo ja uważam, że obecny kształt ustawy regulującej dopuszczalność przerywania ciąży jest w porządku, należałoby jedynie zadbać, by prawa nie były fikcją.
Bo ja zdaję sobie sprawę, że mniejszości różnego rodzaju w naszym kraju są dyskryminowane i trzeba zadbać o ich prawa.
Bo ja, by mieć dzieci, nie muszę dostawać zasiłków i siedzieć na coraz dłuższym macierzyńskim.
Bo ja nie chcę żyć pod dyktando proboszcza, kurii, episkopatu. 
Bo ja wiem, że prawo do czegoś nie oznacza przymusu.

A wrak mam naprawdę głęboko.

Kto wybiera?

zona.oburzona

Demokratyczne wybory? Wolne wybory? Obywatele mają głos?

Dobry żart. Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że to Polacy w najbliższą niedzielę zdecydują, kto dostanie najlepsze miejsce u koryta? Ja przestałam.

Wiecie, kto jest odpowiedzialny za wyniki sondaży, komu będziemy zawdzięczać wyniki wyborów? Kto steruje naszymi emocjami wobec wyborów, naszymi poglądami i decyzjami? Media. To dziennikarze wmówili nam, że poza dwoma przekupkami nikt więcej się nie liczy. To dziennikarze decydują, które wpadki poszczególnych polityków mają nas zniesmaczyć. To dziennikarze o jednych mówią częściej, o innych rzadziej. Na czym w naszym kraju polega niezależność mediów, skoro jedne nadają w porozumieniu z episkopatem, a inne zapraszają do studia w okresie kampanii urzędującą premierkę z wnuczkiem?

Debat nie oglądałam, ale je słuchałam z drugiego pokoju - Inspirator stosuje ostatnio perfidną formę przemocy domowej, polegającą na nieustannym niemalże oglądaniu TVN24. Po debacie pojawiły się na portalach pytania: kim jest Adrian Zandberg? I sugestie: jeśli nie wiesz, kim jest, zajrzyj tutaj, dowiesz się. Jak sądzę, nie tylko ja nie znałam tego pana. Ciekawe, że wcześniej jego nazwisko w mediach nie pojawiało się wcale. 

I jak tu z radością i satysfakcją wypełnić obywatelski obowiązek, skoro cała kampania jest farsą?

 

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci