Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

...bo lubi kuchnię fusion

zona.oburzona

Inspirator jest fajnym tatusiem. Córkonia na jego widok piszczy, macha wszystkimi kończynami i domaga się atrakcji, które zazwyczaj jej zapewnia. Inspirator bywa również odpowiedzialnym tatusiem. Przewija, kąpie, karmi, zabiera na spacery. Tylko czasem coś zazgrzyta...

Pewnie część z Was ma podobne odczucie, co ja - że za tak zwaną logistykę dotyczącą dziecka odpowiada mama. Wszystkie co-gdzie-kiedy-jak to decyzja moja, Inspirator natomiast jest - kreatywnym niekiedy - wykonawcą. W związku z tym, że niedawno miałam okazję wyjść z domu i zorganizować nam własne 500+ w miejsce tego, na które się nie załapaliśmy, musiałam przygotować Inspiratorowi instrukcję obsługi małej dziewczynki. Na liście znalazło się między innymi polecenie, by przygotować odrobinę kleiku ryżowego i zmieszać go z zawartością słoiczka, a następnie podać to Córkonii w charakterze obiadu. 

Inspirator zignorował jednak wystawiony z szuflady pojemnik opisany "kleik ryżowy", pogrzebał w szufladzie i do słoiczka z łososiem, cukinią i kabaczkiem dodał dziecku... kaszkę mleczno-ryżową z bananami. 

Co na to Córkonia? Zjadła wszystko ze smakiem i zrobiła awanturę, że chce jeszcze...

Wakacje akt I

zona.oburzona

Gdzie te czasy, gdy na hasło słuchaj, jedziemy gdzieś na weekend? pakowało się przysłowiowe majtki na zmianę i beztrosko jechało?

W tej chwili w naszym mieszaniu rośnie sterta toreb i innych pakunków. Z pakowanego asortymentu wyraźnie widać, że na wakacje jedzie niemowlę. To będą pierwsze wakacje Córkonii. Nietypowe, bo bez Taty, za to z jedną z cioć i jej synkiem.

Oko wprawionej już mamy pewnie dostrzegłoby mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, ale ja dopiero się uczę. Liczymy na doskonałą pogodę, towarzystwo na pewno nie zawiedzie. Najważniejsze pytanie jest takie: jak Córkonia zareaguje na morze?

Szczegół ma znaczenie

zona.oburzona

Byłam w weekend na wydarzeniu o chwytliwej chyba nazwie Targi Mother&Baby. Ja to lubię taki imprezy. Można załapać się na darmowe zdjęcie Córkonii, zrobić sobie gratis badanie wzroku (w zastępstwie Córkonii, gdyż nie przywieziono aparatu dla takich maluszków), wygrać coś w konkursie (tym razem mi się nie udało :() i kupić dziecku kolejną jakże potrzebną zabawkę (drewniane, urocze i cholernie drogie tamburynko). Tak, kupowanie zabawek jest niestety chorobą, na którą zapadłam wraz z zajściem w ciążę, z miesiąca na miesiąc się pogłębia. Liczę, że wyjdę z tego, gdy Córkonia zacznie się domagać większych i droższych atrakcji... Z bardziej pożytecznych rzeczy w trakcie targów Córkonia pobawiła się na placyku zabaw przygotowanym przez Akademię Pawła Zawitkowskiego, a ja wysłuchałam różnych porad ekspertów.

Także imprezka była udana. Ale muszę się przyczepić. Mother&Baby - czy naprawdę tylko mama jest grupą docelową wystawców? Czy informacje np. o bezpieczeństwie proponowanych fotelików samochodowych nie mają trafić również do ojców i wpłynąć na ich motywację do sięgnięcia do portfela?

No i hymn targów z refrenem zaczynającym się od słów jestem mamą, to moja kariera. No cóż. To jednak nie były targi dla mnie. Bo ja karierę robię poza domem i jest to kariera zawodowa.

Wydawało mi się, że w XXI wieku mentalność nasza się zmieniła. Ale może jednak nie aż tak bardzo...

Czepiam się?

Przy tablicy

zona.oburzona

To ja. Jestem tu. Przycichłam, ale jestem.

Czyżby nastąpiło to, czego się kiedyś obawiałam? Że najwspanialsza na świecie córeczka przysłoni mi wszystko i wszystkich, w  związku z czym nic nie będzie się już liczyć?

Chyba nie. Wciąż oprócz niej mam jeszcze siebie i z samą sobą również spędzam czas. Chyba udało mi się nie zwariować, a nawet usłyszałam świetny komplement, że funkcjonuję jak matka drugiego dziecka. Fajne, nie?

Banalnie zabrzmi, że czas zbyt szybko biegnie, no ale coś w tym chyba jest, skoro dopiero Wasze, Fidrygałko i Bożeno, komentarze uświadomiły mi, że to już 2 miesiące niepisania! Ale popatrzcie sami:

  • 2 popołudnia w tygodniu zajęte przez lekcje języka obcego
  • 1 przedpołudnie spędzamy z Córkonią na basenie
  • 1 przedpołudnie to warsztaty dla mam z małymi dziećmi
  • raz na 2 tygodnie rehabilitacja
  • regularne wizyty lekarskie u różnych specjalistów

Kiedy do tego dodamy towarzyskie spotkania, rozmowy telefonicznie z najbliższymi, którzy są daleko, no i przede wszystkim wygospodarujemy czas na karmienie, przewijanie, kąpanie i zabawę, no to robi się  trochę ciasno. A Córkonia to już duża dziewczynka i żąda coraz to bardziej wyrafinowanych rozrywek. 

Aaaa! Czy ja  wspominałam, że Inspirator pracuje teraz  poza miastem i zjeżdża tylko na  weekendy? No właśnie. I to już naprawdę drastycznie ograniczyło mój wolny czas. I jeszcze do tego lęk separacyjny. Jest naprawdę... interesująco. Na nudę to ja na tym urlopie rodzicielskim nie narzekam.

 

 

Moja mała kobietko

zona.oburzona

Córkonia to prawdziwa kobieta.

Dba o linię - nie należy do grona tłustych niemowląt. Jest raczej szczupła, urocze wałeczki prezentuje jedynie na rączkach i nóżkach.

Lubi dobrze wychodzić na zdjęciach. Widząc aparat, nieruchomieje i prezentuje swoje bezzębne dziąsełka w pięknym uśmiechu.

Niekiedy ma chandrę. Wtedy lubi sobie do kogoś pogadać o tym, jak bardzo jest nieszczęśliwa. A jako poprawiacz humoru doskonale sprawdza się ciepła kąpiel.

Córeczko, w  Dniu Kobiet życzę Ci byś była zadowolona z siebie i swojego życia. Mam nadzieję, że będziesz miała odwagę, by realizować swoje pragnienia i bronić własnych przekonań. Chciałabym, abyś była dumna z tego, że jesteś kobietą i by nigdy nie spotkało Cię z tego powodu nic złego.

Te życzenia sobie zapamiętam, bo to przecież ważna wskazówka dla mnie i Inspiratora. To przecież my musimy wyposażyć Cię w pewność siebie i determinację.

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci