Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

Wpisy otagowane : weekend

Bądźmy optymistami!

zona.oburzona

Hasłem ostatniego weekendu  z pewnością było to  zdanie:

BĄDŹMY OPTYMISTAMI - NIEDŁUGO  UMRZEMY.

Brzmi absurdalnie i tak zabawnie, że zebrane towarzystwo popłakało się ze śmiechu. Ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić, to czy nie jest to  najprawdziwsza prawda?

Bo przecież nie wiemy, jak i kiedy skończy się życie. Nie da rady przewidzieć, czy za chwilę nie wydarzy się coś, co odwróci  wszystko do góry nogami i  mocno nas unieszczęśliwi.

Dlatego:

  • uśmiechajmy się i  bądźmy życzliwi,
  • akceptujmy to, że inni ludzie mogą inaczej postrzegać świat (aczkolwiek gdy Inspirator oglądał  "Kawę na ławę",  uczciwie musiałam przyznać, że od tej zasady są jednak wyjątki...)
  • nie przejmujmy się korkiem  na ulicy i tym, że kierowca w aucie przed nami przed chwilą zajechał nam drogę,
  • nie krytykujmy innych  (no chyba, że wyglądają w przymierzalni odzieżowego  sklepu jak wielka beza w kuriozalnej sukience z białego koca),
  • doceniajmy małe szczęścia, jak cieplutka październikowa niedziela i dobry obiad;

Czas chyba powrócić do jednej z ulubionych lektur dzieciństwa...

Wpis dedykuję Cieniowi, z którym spędziłam niezwykłe dwa  dni. Dziękuję :)

weekend

Przepis na fajny urlop

zona.oburzona

W tym roku postanowiłam nie oszczędzać dni urlopu i odpocząć sobie solidnie w okresie świąteczno-noworocznym. Udało się. Było i lenistwo, i ciężka praca, zwłaszcza przed Świętami. Był relaks z książką i stertą nieprzeczytanej w ostatnich miesiącach prasy. Pojeździłam na rowerze, by spalić nadmiar kalorii obecnych w ciastach i mięsiwach. Nadrobiłam kilka zaległości towarzyskich. A teraz pakuję się na spontaniczny wyjazd na narty. Bo wyobraźcie sobie, że po naszej stronie granicy szaro-buro, tymczasem Czesi mają białe stoki. A ja na nartach nie jeździłam jakieś 3 lata, z przyjemnością do tego wrócę. Urlop zakończę z przytupem.

I Wam życzę miłego weekendu.

Poszukuję odpowiedzi

zona.oburzona

Dawno nie było jakiejś zabawy, prawda? Zainspirowana weekendowymi obserwacjami stawiam Wam pewne pytanie i jestem bardzo ciekawa wyników. Sonda znajduje się w bocznej szpalcie po prawej stronie i będzie aktywna do soboty. Oczywiście zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Ciekawe, czy jesteście w stanie udzielić odpowiedzi? Bo ja mam kłopot...

www.niedobra-zona.pl

zona.oburzona

Znam takich, którzy na wieść o tym, że piszę blog, za najbardziej prawdopodobną nazwę uznaliby właśnie tę umieszczoną w tytule. Po pierwsze, nie przyniosłam Inspiratorowi ani jednego pączka. Po drugie, jutro po wykonaniu najbardziej pilnych zadań w pracy, wsiądę w swoje autko i przemierzę dwieście kilometrów, gdzie czekają mnie różne przyjemności. Będę się im oddawała do niedzielnego poranka przede wszystkim w żeńskim towarzystwie. Mąż zostaje sam.

Straszne, prawda?

A ja w tym roku zjadłam tylko trzy pączki. W dodatku dwa były niedobre...

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci