Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

Wpisy otagowane : daty

Wyrafinowana forma patriarchatu

zona.oburzona

Zadaję sobie ostatnio pytanie, co Mój Mąż i jego Brat zrobiliby bez swoich kobiet?

Teść obchodził niedawno okrągłe urodziny. Nieco później takie same okrągłe urodziny obchodziła Teściowa. Dla Teścia wszyscy składaliśmy się na bardzo wartościowy prezent, zaproponowała to Teściowa.

W przypadku urodzin Teściowej, Teść nie przejawił podobnej inicjatywy, przygotował indywidualny prezent, zaznaczam, że udany. Natomiast Synkowie o tym, że są to okrągłe urodziny Mamy, raczyli sobie przypomnieć na 2 dni przed imprezą (nie powinno mnie to chyba dziwić), gdy im to obie z Bratową niezależnie od siebie przypomniałyśmy. Dzięki temu uniknęliśmy kompromitacji, jaką byłoby wręczenie mało oryginalnego i zdecydowanie mniej wartościowego prezentu.

Ja co prawda uważam, że prezenty nie muszą być drogie, ale jednak skoro jednemu dajemy w prezencie ekspres do kawy, to głupio drugiemu na taką samą okazję wręczyć kawę rozpuszczalną. Zaznaczam, że ten przykład to była przenośnia.

Ponadto z niesmakiem przyjęłam propozycję, by w prezencie zakupić coś z AGD. Skutecznie storpedowałyśmy pomysł z Bratową.

Jakoś tak mam wrażenie, że różnica pomiędzy prezentami wręczanymi seniorowi i seniorce rodu świadczy o relacjach w rodzinie. Nasuwa mi się kilka pytań:

-Dlaczego urodziny Teścia świętujemy w lokalu, a impreza Teściowej jest niemal w całości przygotowana przez nią?

-Dlaczego Teściowa przypomina Synom o urodzinach Ojca, podkreśla, jaka ta ważna rocznica, organizuje kupno drogiego prezentu, a Teść nawet się nie zapytał, co Synowie przygotowują?

-Dlaczego mam wrażenie, że dla Teściowej ta sytuacja jest zupełnie normalna i jest tak, jak powinno być?

 

...bo nie ma pamięci do dat

zona.oburzona

Często słyszy się o mężach, którzy nie pamiętają daty ślubu, ale to mnie tak bardzo nie rusza, sama się często mylę i podając datę ślubu, robię to z tolerancją +-1 :) Bardziej mnie irytuje niepamięć Męża dotycząca dat urodzin, świąt związanych z dniem wolnym od pracy i dni świątecznych w rodzaju Dnia Strażaka.

Przykładowe cytaty z Mojego Męża:

Luty: Środa Popielcowa jest wolna, prawda?

Maj: Kiedy właściwie jest Dzień Matki?

Czerwiec: Co to za wolny czwartek w kalendarzu?

Sierpień: Na 15 sierpnia chcę się umówić na podpisanie kontraktu.

Listopad: 11 jest jakieś święto kościelne?


 

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci