Menu

mój mąż mnie wkurza...

...bo-jak mawia moja ukochana Żonka Bronka-pochodzi od innej małpy. Zatem skończ jeść i nie pij, zawartość tego bloga grozi zakrztuszeniem.

Wpisy otagowane : dzien-kobiet

Zwykły dzień

zona.oburzona

I nic takiego się nie dzieje, choć w wielu miastach kobiety przemaszerują przez ulice, drażniąc tym i prowokując. Ciekawe, czy narodowcy zechcą się i tym razem podzielić swoimi poglądami? Na pewno możemy się spodziewać ciekawych wypowiedzi ze strony naszych polityków i polityczek, Dzień Kobiet jakby naturalnie łączy się przecież z tym strasznym słowem na G. A kysz!

A ja życzę Wam i sobie, byśmy wszystkie znajdowały siłę, by spełniać swoje marzenia, żyć w zgodzie z własnymi potrzebami i walczyć o swoje.

A jeśli macie ochotę, zajrzyjcie pod ten wpis. Ja nie mam natchnienia, by odpowiedzieć na ostatni komentarz, może Wam się uda?

Uwaga! Bardzo Ważny Wpis

zona.oburzona

Dawno nie było żadnego łańcuszka. A przynajmniej mnie omijały. W związku z tym dzisiaj zdecydowałam, że skoro samo nie przychodzi, trzeba coś zacząć. Data nie jest przypadkowa i nie są przypadkowe blogowe nominacje. W tym dniu mogę rozpocząć blogową zabawę tylko i wyłącznie na jeden temat.  

Właściwie to nie będzie zabawa. tylko całkiem poważna rzecz. Postanowiłam bowiem wyróżnić dzisiaj Kobiety spośród nas tutaj blogujących - koniecznie przez duże K. Kobiety, które dla mnie są symbolem kobiecej mądrości, mocy, siły. Które są autentyczne w tym, co robią, co przeżywają. Dla Was ode mnie to piękne zdjęcie z zasobów własnych. I pytanie: pociągniecie moją inicjatywę dalej? Jeśli macie ochotę, to zróbcie to, co ja - wklejcie u siebie to zdjęcie, opiszcie, o co chodzi, a potem wskażcie swoje ulubione blogi Kobiet, czy też - jak kto woli - Kobiety-blogerki.

w Tobie jest moc

Większość odwiedzanych przeze mnie blogów tworzą Kobiety, trudno mi było zatem wybrać tylko kilka z nich. Postanowiłam wyróżnić cztery bardzo różne blogi. Każdy z nich mocno kojarzy mi się z różnymi aspektami kobiecości.

http://bezdzietnamama.blox.pl/html

Bezdzietna Mama kudłatego Świata to mądre spojrzenie Autorki na życie i wiele niełatwych spraw, a także okraszone poczuciem humoru sceny z życia Jabłoni i Sadownika. Ważną bohaterką tej strony jest Heniutka. Dc_Hexe zawdzięczam garść refleksji, mnóstwo uśmiechów i inspiracji. Jeśli kiedyś będę miała psa, to będę chciała wychowywać go tak, jak wychowywana jest Heniutka.

 

 

 

 http://pr0myczek.blox.pl/htmlPromyczkowo to jeden z pierwszych blogów, które zaczęłam regularnie czytać. Przez te kilka lat w życiu Leelooo wiele się zadziało i dzieje się nadal, a ja - cicha czytelniczka i obserwatorka mogłam sobie to życie podglądać. Bardzo lubię spojrzenie Autorki na kobiecość i damsko-męskie relacje. Teraz kibicuję Leelooo w oczekiwaniu na malutką Polę.

 

http://berberyslowo.blox.pl/html

Berberysłowo to blog pełen świetnych historii, humoru, ale też celnych obserwacji o ludziach i świecie. Mam wrażenie, że mnie i Autorkę Czerwonyberberys wiele łączy, choć jednocześnie dzieli. Prawdopodobnie mamy podobne podejście do pracy oraz do różnego rodzaju wkurzających ludzi. Czytelnikom mojego bloga Berberysa przedstawiać nie trzeba, regularnie tu przecież bywa. Pamiętajmy też, że przy takiej matce i z Córexa na pewno wyrośnie mądra i dzielna Kobieta.

 

http://zonadomowa.blox.pl/html Walentyna i jej Kurnik to historia po prostu zwyczajnego życia. Autorka świetnym i dowcipnym językiem opisuje swoją rodzinę. Nie zawsze jest łatwo, a jednak wyraźnie z tych historii bije szczęście i spokój. Moje wybory życiowe pewnie byłyby inne niż Walentyny, ale podziwiam ją za odpowiedzialność, siłę i mądrość matczyną. Na pewno fajnie wychowa dzieciaki.

 

Kobiety do dzieła!
Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie i przekażecie pałeczkę dalej.
W końcu dzisiaj nasz dzień - Święto Kobiet!

Panowie, nie bądźcie dla nas pobłażliwi... Dzień Kobiet u Żony Oburzonej

zona.oburzona

Jadę do pracy, słucham mojej ulubionej Trójki. Dzisiaj 8 marca, więc dziennikarze w porannej audycji co chwilę nawiązują do dzisiejszego święta. Słucham, co na temat kobiet w ich życiu mówią czołowi politycy różnych ugrupowań. I trafia mnie szlag.

Wychodzi na to, że rola kobiet jest nie do przecenienia, jest nam za co dziękować i są powody, by życzyć nam wszystkiego dobrego. Bardzo Ważni Panowie są swoim mamom i żonom wdzięczni za to, że mają bardzo dużo do powiedzenia i są bardzo pomocne w takich obszarach, jak dobór krawatu do koszuli.

Jeden z Bardzo Ważnych Panów, który w polskiej polityce jest obecnie niczym feniks powstały z popiołów, dziękuje żonie za wsparcie, po czym oznajmia,  że o pracy z nią nie rozmawia, żeby nie łączyć spraw rodzinno-domowych ze swoimi problemami politycznymi. Bardzo Ważny Pan zapomina oczywiście, że jego żona żyje w tym samym kraju i jego problemy polityczne to też jej rzeczywistość, a nie tylko innych Bardzo Ważnych Panów, z którymi decyduje się je omawiać.

Ta wszechobecna pobłażliwość jest irytująca.

Ja lubię to święto, jak każde, w które mogę się załapać na jakieś życzenia, kwiatki i słodycze. Trochę się dziwię, że niektóre kobiety tego święta nie lubią. Nie jest fajnie dostać goździka i rajstop? Ale z drugiej strony... Jeżeli jest się traktowanym jak członek ekipy technicznej obsługującej cyrkową trupę Bardzo Ważny Pan i Jego Krawaty, to i przyjmowania życzeń się odechciewa.

Tak czy siak wszystkim odwiedzającym mnie Kobietom życzę spełnienia tych marzeń, które rzeczywiście mogę je uszczęśliwić.

róże

To się Żona Oburzona rozbisurmaniła, co? Tym, którzy już są zmęczeni moimi wywodami, obiecuję, że już niedługo pokażę swoje standardowe oblicze marudzącej baby.

© mój mąż mnie wkurza...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci